SEE THE ENGLISH VERSION BELOW (AFTER THE PAWS WITH YELLOW FONT COLOR)!
És már itt is a következő! :) Terveim szerint második pályának egy könnyebb, futós kezdő vagy A1-es pályát szántam, viszont épp tréningre kerestem a gépemen pályarajzot és rábukkantam erre a csodás A2-A3-as pályára. Hát akkor vágjunk is bele.. a számomra fontosabb részeket különböző színű méterekkel ellátott vonalakkal jelöltem. A pályát tekintve összességében elmondhatom, hogy főleg a szűk fordulatok gyakorlására, az akadályokról való lehívásokra (nem az a következő akadály, mint ami a kutyának egyenesen van) nagyon jó. És akkor szépen haladjunk az elejétől a pálya vége felé a magyarázatokkal:
- 2-5 (lila vonal): Talán mindenkinek az első ötlete az lenne, hogy a 2-es 3-as között kellene egy franciát csinálni. Ami nem rossz ötlet elsőnek, de hogy aprózzuk a dolgot a franciát már a 2. akadály előtt kell elkezdenünk és befejeznünk, hogy az akadály teljesítése után szűk ívben forduljon a hármasra a kutya. Másik megoldás pedig az lenne, hogy beállunk a 2. akadály mögé és úgy hívjuk és megyünk tovább. 3-4-es között is két választásod van, ha tényleg szűk íveket szeretnél itt is azt ajánlom, hogy a 4-es mögé álljál és bal kézzel húzd át az akadály felett a kutyát majd hogy a kúszóra jó kézről menjen be a kutya átveszed a jobb kezedre, vagy választhatod azt a megoldást is hogy a 4-es ugrási oldalánál kecskerezel, de ez kicsit nagyobb távolságot eredményez a 3-4-es között.
- 5-10 (zöld vonal): Még amikor bent van a kutya a kúszóban határozott test jellel és hangjellel lehívom a kutyát az éppen nem következő 18. akadályról, mely csak úgy szívja az egyenes kúszó után a kutyát magába :) 5-6 között a szűk ív elérése érdekében egy úgynevezett german turn-t csinálnék. A 6. akadálynál két választásod van, ha gyorsan tudsz futni és a kutyusod nem olyan gyors én a sima vele fordulást ajánlanám, mivel így tudod húzni magaddal a kutyát, a másik megoldás pedig a kecsker lenne. Ebben a kombinációban (5-10) az utolsó egy-két akadályra is két megvalósítási lehetőséged van, vagy egyenesen futsz a kúszó irányában és amint bemegy kúszni a kutya futsz tovább a 10. akadályhoz (hátsó kereszt). Viszont én akár vele fordulást, akár a kecskert választom próbálok időt nyerni (minél hamarabb eltávolodok a 7-es ugrótól), hogy a távolugró és a 9. akadály között tudjak olaszozni.
- 10-12 (piros vonal): Itt nagy gond nem lehet :) vagy egy egyszerű franciát választasz a 11. akadálynál, vagy kicsit aprózod a dolgot, és a bal kezedet a 11. akadály fölött hagyod és szinte áthúzod minél szűkebben a kutyát az akadály felett.
- 21-24 (sárga vonal): Igazából itt a fentebb leírt akadály előtti franciát, vagy egy két kezes megállós ugrást ajánlanék, 23-nál pedig egyszerűen lehívod a kutyát testtel és hangjellel a kúszóról.
Ennyi lenne a bonyolult pályám :D Ugye így már nem is tűnik horrorisztikusnak :) Megpróbáltam minél érthetőbben leírni az egyes fordulatok mikéntjét, remélem sikerült úgy, hogy érthető legyen mindenki számára :) HAVE FUN!
And here is my next course! Originally my plans for my second map involved putting up an easier, beginner course, but just when I was looking for one I came across this amazing A2-A3 course. Well, let's start... the most important parts you will find marked with differently colored and measured lines. I would say that all together this map is especially best to practice to withdraw your dog from some obsacles (don't let it run strait to the next, obvious obstacle). Let me start off with explanations right from the beginning:
- 2nd - 5th (purple line): May your thought would be to do a front-cross between the 2nd-3rd obstacle which is not a bad idea at first but really you should implement a front-cross here, right before the 2nd obstacle to archieve a nice tight turn at the 3rd obstacle. Second solution would be to simply get behind the 2nd obstacle and call your dog from there. You can also have two choices between the 3rd and 4th obstacle. If you want your dog to clear these two obsacles tightly, I recommend to call your dog from behind the 4th obstacle and pull him through above the obstacle with your left hand. To make sure the dog will run in to the tunnel from the right side, switch hand before. The second option would be to do a ketchker at the 4th obstacle, but it may result a longer distance in your dogs run between 3rd and 4th.
- 5th-10th (green line): While the dog is still in the tunnel give strong body and voice signals to call him off the 18th obstacle, otherwise the tunnel will just suck your dog in strait. Between the 6th and 7th obstacle I would do a, so called, German turn to archive a tight curve. At the 7th obstacle you have two choices. Either if you can run fast enough so you can turn with your dog, or do a ketchker. In this sequence (5th-10th) the last one or two obstacles you have two options to implement. Either you run in the direction of the tunnel and when the dog is in it you go running to the 11th obstacle doing a blind cross, or I would choose either turn with a dog or do a ketchker trying to save time to get away far from the 8th obstacle. This way I can implement a blind cross between the long jump (spread jump) and the 9th obstacles.
- 10th-12th (red line): This sequence shouldn't be a problem. You can either do a front cross at the 11th obstacle, or leave your left hand over the 11th obstacles almost like drawing your dog narrowly over the obstacle.
- 21st-24th (yellow line): Actually I would impalement the front cross from above-description or do a two-handed jump. And at the end from you simply withdraw your dog from the 23rd obstacle with body or voice signals to prevent it from going in the tunnel in front of him.